Skip to Content

Cautam doritori pentru a juca fotbal pentru echipele romanesti din Vancouver , BC

 Buna ziua sau buna seara tuturor !

Motivul pentru care scriu aceste cuvinte este urmatorul : 

Echipele de fotbal ( soccer) ce poarta numele de FC. Romania angrenate in competitia locala numita Vancouver Metro Sooccer League la grupele de varsta peste 35 de ani si peste 45 de ani ( Over 35 si Over 45 ) cauta baieti cu varsta cuprinse peste 35 de ani sau peste 45 de ani care doresc sa joace fotbal intr-un cadru organizat . 

Preferabil ca acele persoane sa fi jucat fotbal pe teren real ca dimensiuni si reguli. Meciurile se joaca in general Vineri seara sau Sambata in cursul zilei.

Pentru mai multe informatii va rog sa ma contactati prin e-mail sau telefon .

Adresa e-mail : oviser@yahoo.com 

Telefon : 1-778-317-4275 ......... Ovidiu

Acest mesaj este valabil și

Acest mesaj este valabil și pentru alți băieți care nu sunt români . Avem nevoie acută de băieți interesați să joace fotbal in liga locală atât pentru echipa ce joaca la grupa de vârstă "Over 35" cat și pentru echipa de Over 45".

Daca cunoașteți băieți de altă naționalitate care vor sa vina sa joace in echipele noastre , va rog frumos sa ii înștiințati și să le oferiți datele mele de contact .

E-MAIL :  oviser@yahoo.com

Telefon : 1-778-317-4275...........Ovi

Revin cu cateva mentiuni pentru cei ce vor sa joace fotbal !

Buna seara tuturor !

Ma bucura faptul ca incepe sa creasca interesul pentru cei interesati sa joace fotbal in echipele noastre.Am simtit nevoia sa revin cu 2-3 mentiuni pentru cei care vor sa joace fotbal in echipele romanesti angrenate in liga locala de fotbal .

1. Asa cum am spus in primul meu mesaj , cele doua echipe care au nevoie de jucatori ,au nevoie de jucatori ce au varsta de minim 35 de ani pentru echipe de Over 35 iar pentru cea de-a doua , doritorii trebuie sa aiba varsta de minim 45 pentru echipa de Over 45.

Exceptie : Se pot alatura pentru echipa de Over 35 si baieti ce au varsta de minimum 31 de ani . De preferat ca acesti baieti sa fie intr-o forma buna de joc sau cu cunostiiinte bune in fotbal pe teren mare. 

2. Nici un baiat din cei actuali nu este vreun Messi, Ronaldo sau Maradona ori Hagi .  Trebuie doar sa ai idee de fotbal pe teren mare ori sa fi jucat pe teren mare de cat mai multe ori cu reguli puse in practica . ( ofside , cartonase galbelne si rosii, clasament , suspendari , etc,)

3. Unul din cele mai importante lucruri pentru cei care vor sa vina la echipe este SERIOZITATEA SI PREZENTA LA MECIURI. Fiecare dintre noi avem viata personala si de familie si e de inteles cand nu poti  intemeiat. ( copii, zile de nastere , vacante , etc.) Cand spui ca vii la meci si nu apari , aceea nu se numete seriozitate stimati baieti . Apoi nu raspunzi la apelurile telefonice si nici la mesaje .

Nu voi da nume din cei cu care am vorbit pana acum la telefon cu intentia de a veni la echipele noastre dar ceea ce fac unii nu e seriozitate . 

Decat sa vii la un meci si apoi la 7 meciuri NU, .....mai bine sa ramaneti pe,acasa . Nu vrem sa ne complicam si sa ne suparam unii pe altii pentru neseriozitate si absenta de la meciuri cu si fara motive.

Asteptam in continuare si alti doritori pentru a juca fotbal.

Telefonul meu ramane deschis  : 1-778-317-4275.......Ovi forum | by Dr. Radut